TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MHP'Lİ SEFER AYCAN'IN BASIN TOPLANTISI


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinin ulaşım sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

15 Ocak 2020 Çarşamba

MHP'li Aycan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş'ın hemen hemen her bölgesinde yol sorununun bulunduğunu öne sürdü.

İlk defa Kahramanmaraş'ta bir platform oluşturarak sorunlara sahip çıkılmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Aycan, kentin ilçeleriyle arasındaki ulaşım sorunlarının öteden beri olduğunu kaydetti.

Bu sorunların giderilmesi için yetkili mercilerle görüşmeleri sürdürdüklerini aktaran Aycan, en mağdur ilçenin ise Çağlayancerit olduğunu söyledi.

Çağlayancerit yolunun yapılmasının bölge ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Aycan, bölgede yaşayanların merkeze gidip gelmelerini kolaylaştırmak için de yolun yapılması gerektiğini vurguladı.

Yolun güvenlik açısından da önemli olduğunun altını çizen Aycan, "Bu yolun yapılması hem ekonomik hem sosyal hem tarım hem hayvancılık hem de güvenlik anlamında çok önem arz ediyor. Çağlayanceritlilerin bunu hak ettiğini düşünüyorum. Çağlayancerit'in ulaşım sorunu bir an önce çözülmeli " dedi.

Kahramanmaraş'ta şehir içi ulaşımda da sorunları bulunduğunu dile getiren Aycan, kente uçak seferlerinde de sorun yaşandığını, ayrıca demiryolu ulaşımının da olmadığını belirtti.

Aycan, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in, A Milli Kadın Voleybol Takımıyla ilgili yaptığı paylaşımdan dolayı MHP belediye başkanları listesinden düşürülmesiyle ilgili bir soruya "Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz gereğini yapmıştır." karşılığını verdi.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.