TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: “TEKİRDAĞSPOR’A BÜTÜN ŞEHİR SAHİP ÇIKMALI”


TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağspor'un 52. Yıl Birlik yemeğine katıldı.

30 Kasım 2019 Cumartesi

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, düzenlenen yemekte, böyle anlamlı bir gecede Tekirdağ'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Tekirdağspor'un kentin sembollerinden olduğunu belirten Şentop, "Eğer Tekirdağ'ı sevmekten, Tekirdağ'a bir şeyler katmaktan bahsediyorsak, Tekirdağ'a hizmeti kendimize bir ideal olarak koyuyorsak, bunun mutlaka bir yerinde Tekirdağspor'un da olması gerekiyor. Spor şehrin temsili, şehrin adını taşıyan spor kulübü şehirde birlik bakımından çok önemlidir." dedi.


Şentop, Tekirdağspor'u herkesin üst liglerde görmek istediğini dile getirerek şunları kaydetti:


"Tekirdağspor'a bütün şehrin sahip çıkması gerekiyor. Şehrin takımına sahip çıkmak aynı zamanda yerel yönetimlerin de görevidir. Siyasetçilerin de, iş adamlarının da görevidir. Tekirdağ ekonomimize 13 milyar dolar katkı sağlıyor. Ülke ekonomisine katkı sağlayan iller arasında dördüncü sırada. Mesele Tekirdağ olduğu zaman bir araya gelme anlayışını yerleştirmemiz lazım. Farklı kesimlerden ve siyasi görüşlerden insanlar da olabiliriz ama Tekirdağ'da yaşayıp Tekirdağspor'un üst liglere çıkmasını istemeyen bir anlayış yoktur Tekirdağ'da."

Tekirdağ spora destek amaçlı programa, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül ile il protokolü de katıldı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.