TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Emekliler Haftası dolayısıyla emeklilerin sorunlarını gündeme getirdi.

01 Temmuz 2019 Pazartesi

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Emekliler Haftası dolayısıyla emeklilerin sorunlarını gündeme getirdi.

Birçok vatandaşın emekli olduktan sonra hakkını alamadığına yönelik şikayetlerinin bulunduğunu ifade eden Yalım, emeklilerin sorunlarının 3 ana madde halinde toplandığını söyledi.

Yalım, bunlardan birinin gelir dağılımındaki dengesizlik olduğunu, asgari ücretin altında emekli maaşı alan yaklaşık 3 milyon emekli bulunduğunu belirtti. Yalım, bu nedenle intibak yasasının acilen çıkarılması gerektiğini dile getirerek en az asgari ücret kadar emekli maaşı verilmesini önerdi.

Sağlık, eğitim çalışanları, polisler ve din görevlilerine verilen 3600 ek gösterge sözünün tutulmasını isteyen Yalım, bu alandan emekli olanların da bundan olumlu şekilde etkileneceğini söyledi.

Yalım, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi verilen biner liralık ikramiyelere, enflasyon oranında artış yapılmadığını vurgulayarak "Cumhurbaşkanının maaşına yüzde 26 artış yapıldı. Bu oran emeklilere de uygulansın, Kurban Bayramı'nda bin 260 lira verilsin." dedi.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.