TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI...


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

03 Haziran 2019 Pazartesi

Şentop'un mesajı şöyle:

"Aziz Milletim,

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldik. Oruçla, ibadetle, maneviyatımızı tazeledik; yardımlaşma, paylaşma, kardeşlik, dostluk duygularımızı güçlendirdik. Kardeşimizin derdiyle hemdert olmayı, elimizden geldiği kadar elemleri, acıları, ihtiyaçları gidermeye paylaşmaya çalıştık. Yeni bir gönül dünyasıyla geleceğe şevkle azimle ümitlerle yöneldik.
Nihayet bayrama ulaştık.

Bayramlar, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek, birbirimizi sevmek gözetmek için önemli bir vesiledir. Zor günler geçiren dünyamızın, insanlığın barışına katkı sağlayacak, İslam dünyasından yayılacak bir sevgi ve huzur rüzgârına bayram bir vesile olacaktır inşallah. Ümid ediyorum.

Başta sınır boylarında, sınır ötesinde, ülkemizin ve milletimizin emniyeti için hayatını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin, değerli mesai arkadaşlarımın, kıymetli milletvekillerimizin aziz Milletimin bütün fertlerinin ve bütün dünya Müslümanlarının bayramını tebrik ediyorum. Bayramın insanlık için barış ve huzur kapısını aralamaya bir vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum.
Hepinizi gönülden selamlıyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.