TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI'NIN 157. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sayıştay Başkanlığı'nın 157. kuruluş yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

29 Mayıs 2019 Çarşamba

Şentop'un mesajı şöyle:

"Kamu yönetiminin meşruiyetini sağlayan şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin yerine getirilmesinde önemli rol oynayan, kamu kaynaklarının etkin yönetiminde öncü bir kurum olan Sayıştay'ın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Sayıştay, 157 yıllık birikimiyle üstlendiği sorumlulukları kararlılık ve yüksek vazife anlayışıyla günümüz dünyasındaki hızlı gelişim ve buna bağlı olarak ortaya çıkan değişimlere zamanında ve etkin cevaplar üretmektedir.

Yetişmiş kadroları ve disiplinli çalışma düzeniyle devletimizin temel taşlarından, bağımsız yüksek denetim ve yargı kurumu olan Sayıştay, demokrasimizin işleyişine, vatandaşlarımızın hak ve menfaatlerinin korunmasına, ülkemizin huzur ve istikrarına büyük katkı sağlamaktadır. Milletimiz adına kamu kaynaklarının ekonomik, verimli ve etkin kullanımında bir "hesap mahkemesi" olarak görev yapan Sayıştay, demokratik düzenimizin önemli ve değerli kurumlarındandır.

Denetim ve yargı organı olan Sayıştay'ın, üstlendiği bu görev ve sorumluluk gereği yapmış olduğu denetimlerle, hukuk devleti ilkesinin güçlenmesine katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyorum.
Sayıştay Başkanlığımızın 157. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, değerli üyelerini ve tüm mensuplarını tebrik ediyor ve çalışmalarında üstün başarılar temenni ediyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.