TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

SAADET PARTİSİ KONYA MİLLETVEKİLİ KARADUMAN'IN BASIN TOPLANTISI...


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin, "Kahrol düşman al sana bomba, edasıyla yapılan kınamaların hiçbir karşılığı olmayacaktır. Bu kınamalardan bir an evvel öteye geçmeli somut ve kararlı adımlar atılmalıdır." dedi.

14 Mayıs 2019 Salı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin, "Kahrol düşman al sana bomba, edasıyla yapılan kınamaların hiçbir karşılığı olmayacaktır. Bu kınamalardan bir an evvel öteye geçmeli somut ve kararlı adımlar atılmalıdır." dedi.

Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırgan tutumunu endişe ile izlediklerini söyledi.

ABD ve İsrail tarafından 100 yılın anlaşması olarak dünya kamuoyuna pompalanan ancak arka planında yapılan işgal ve katliamları meşru zemine oturtmanın gayreti içinde bulunan hastalıklı bir düşünce ile karşı karşıya olduklarını anlatan Karaduman, şunları söyledi:

"Kuruluşu, misyonu ve icraatları ile hiçbir zaman vicdanlarda asla meşruiyet kazanamayacak azılı bir katil, destekçilerinden aldığı destek sayesinde insanlık onurunu ayaklar altına almaya devam etmektedir. İsrail terör devletinin insanlığın gözü önünde işlediği bütün suçlar, katliamlar, bugüne kadar kınanmaktan öteye geçmemiş, BM tarafından alınan kararlar İsrail tarafından kale bile alınmamıştır. Hiçbir inancı, hiçbir değer taşımayan, adeta kan ve gözyaşından beslenen bu terör örgütü, uluslararası yaptırım gücü oluşumlarının sessizliğinden daha da cesaret almaktadır. Bu şebeke aldığı bu cesaretle Gazze'yi adeta açık cezaevine dönüştürmüştür ve burada yaşayan milyonları ölüme mahkum etmiştir."

Karaduman, Türkiye ve İsrail arasındaki ticari ilişkilerin güçlü olduğunu, mevcut iktidarın söylemleri ile milleti, eylemleri ile İsrail'i memnun eden bir anlayışa sahip olduğunu iddia etti.

Kudüs'ün, inananların özgürlüğünün nişanesi olduğunu belirten Karaduman, şöyle devam etti:

"İçinde bulunduğumuz ramazan ayı içerisinde de devam eden İsrail vahşeti, Filistin halkının tepesine bombalar yağdırmaktadır. Şehit edilenlerin sayısı her geçen gün devam etmektedir. Atılan bombalardan Anadolu Ajansı ve Yardımeli Derneği bürolarının bulunduğu bina da hedef alınmıştır. Anadolu Ajansı ve Yardımeli Derneğine bu vesileyle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, İsrail'in bu saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz. Saldırılar karşısında iktidarın cılız açıklamalarını da esefle takip ediyoruz."

Akan bunca gözyaşına sessiz kalmalarının mümkün olmadığını ifade eden Karaduman, "Filistin meselesi ayaklar altına alınan insanlık onurunun yüceltilmesi meselesidir. Kahrol düşman al sana bomba, edasıyla yapılan kınamaların hiçbir karşılığı olmayacaktır. Bu kınamalardan biran evvel öteye geçmeli somut ve kararlı adımlar atılmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.