TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI YILDIRIM, YENİ ÖĞRETİM DÖNEMİ İÇİN MESAJ YAYIMLADI


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, öğrenci ve öğretmenlerin yeni öğretim dönemlerini tebrik etmek için mesaj yayımladı.

04 Şubat 2019 Pazartesi

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, öğrenci ve öğretmenlerin yeni öğretim dönemlerini tebrik etmek için mesaj yayımladı.

Yıldırım'ın mesajı şöyle:


“Bugün 18 milyona yakın öğrenci ve 1 milyona yakın öğretmenimiz İstiklâl Marşımızı söyleyerek ders başı yapacak. Öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Öğrencilerimizin zamanı doğru kullanarak yarıyıl tatillerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini düşünüyorum. Onlar kendilerini iyi yetiştirdikleri ölçüde, milletimizin ve devletimizin istikbalinin daha parlak olacağına inanıyorum.
Bizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata en güzel şekilde hazırlamak için bütün imkânlarımızla gayret ediyoruz. Çünkü eğitim millî davamız ve katma değeri en yüksek yatırımdır.

Bilgi güçtür. Dünya milletler ailesi arasındaki yarışta, bizi avantajlı hale getirecek olan yetişmiş insan gücümüzdür.

Artık hiç kimse, bir çocuğun yetişmesi konusunda “aman, bana ne!” diyecek durumda değildir. Çünkü insanlık ailesinin geleceğini yetişmiş ve nitelikli insanlar tayin edecektir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi, yarının şartları ve ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirip, inançlarımız ve kültürel değerlerimizle çatışmadan, aklın ve bilginin ışığında emin adımlarla hayata hazırlamak zorundayız.

Bu arada başarılı bir öğrenci olmak kadar, faydalı, üretken, yardımsever ve iyi bir insan olmak da önemli. Evlatlarımız aynı zamanda şahsiyet sahibi kişiler olmalıdırlar. Bu noktada öğretmen ve velilerimize de sorumluluk düşmektedir.
Öğrencilerimizin “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bir şekilde yetişip medeniyet yarışındaki gücümüz haline gelmelerinde en önemli katkıyı onlar sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci döneminde öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı bir öğrenim dönemi temenni ediyorum. İkinci yarıyılın tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.