TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'IN YENİ YIL MESAJI...


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, 2019 yılına girmemiz sebebiyle bir mesaj yayımladı.

31 Aralık 2018 Pazartesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, 2019 yılına girmemiz sebebiyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Yeni bir miladi yıla daha merhaba diyoruz. 2019'un hepimiz için mutlu, huzurlu başlangıçlara vesile olmasını temenni ediyorum.

2018 yılında ülkemiz tarihî nitelikte dönüşümlere tanıklık etti. Parlamenter Sistem'den Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçtiğimiz bu yıl ülkemiz ve milletimiz için pek çok yeniliği de beraberinde getirdi.

Bu yıl milletimizin birliği ve kardeşliği için ülkemizin belası terörle etkin mücadelenin devam ettiği bir yıl olmasının yanında, ekonomik ve sosyal manada birçok zorlukla mücadele ettiğimiz bir sene oldu.

Tarihî tecrübelerimizin ışığında, akıl ve bilgi ile içeride ve dışarıda karşılaştığımız zorlukları aşmanın gururunu birlikte paylaştık.

2019 yılına, daha büyük ümitlerle ve yeni hedeflerle başlıyoruz.

Türkiye'yi 21'inci yüzyılın lider ülkesi yapmak için geçen yıl başlattığımız yeniden yapılanma çalışmalarının olumlu sonuçlarını bu yıldan itibaren alacağımıza inanıyorum.

Aziz milletimizin bizlere olan inanç ve desteği ile yarının güçlü ve müreffeh Türkiyesini meydana getirmek için yeni yılda daha fazla gayret göstereceğiz.

Temel hak ve özgürlüklere yönelik her türlü tehdidi bertaraf edip, demokrasimizi kökleştirmek için bütün gücümüzle çalışacağız.

Bu vesileyle aziz milletimizin ve İstanbullu hemşehrilerimin yeni yılını tebrik ediyorum. 2019 yılının ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimiz başta olmak üzere, bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.