TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KURTULAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.

10 Eylül 2018 Pazartesi

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.

Kurtulan, İran'ın başkenti Tahran'da 7 Eylül'de düzenlenen Suriye konulu üçlü zirveyi anımsatarak, Türkiye'nin son dönemde dış politikada oyun alanı haline geldiğini iddia etti.

Bazı ülkelerin birbirlerine verecekleri mesajları Türkiye üzerinden verdikleri bir durumun yaşandığını ileri süren Kurtulan, Türkiye'nin Astana ve Cenevre görüşmelerinde de dostlarıyla ilişkilerini istediği raya oturtamadığını savundu.

İran güçlerinin, Erbil'de faaliyet gösteren İKDP'ye ait bir kampa düzenlediği saldırıyla ilgili Kurtulan, "İran'ı bu politikalarından vazgeçmeye çağırıyoruz." diye konuştu.

Kurtulan, silahlı terör örgütü propagandası yapmak suçundan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 4 yıl 8 ay, eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e ise 3 yıl 6 ay hapis cezası verilmesini de değerlendirdi.

Bu yöntemin, kendilerini mücadelelerinden alıkoymayacağının geçmiş dönemlerde de görüldüğünü ifade eden Kurtulan, "Bir kez daha vurgulamak isteriz ki bu uygulamalar karşısında asla diz çökmeyeceğimizin, biat etmeyeceğimizin, mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesi gerekiyor." diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.