TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI YILDIRIM'DAN TAZİYE MESAJI...


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, PKK militanları tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırı neticesinde 11 aylık bebeği ile birlikte şehit edilen Nurcan Karakaya için bir taziye mesajı yayımladı.

01 Ağustos 2018 Çarşamba

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, PKK militanları tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırı neticesinde 11 aylık bebeği ile birlikte şehit edilen Nurcan Karakaya için bir taziye mesajı yayımladı:

“Otuz yılı aşkın süredir asker, sivil, kadın, çocuk ayrımı yapmadan insanlarımızı katleden bölücü terör örgütü PKK, dün hain yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde görevli astsubay eşi Serkan Karakaya’yı ziyarete giden Nurcan Karakaya kardeşimiz ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ın, bölücü örgüt mensuplarının bombalı saldırıları neticesinde şehit edilmelerinden büyük üzüntü duydum.

Emperyalistlerin işbirlikçisi katiller tarafından gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Şehit olan kardeşimiz ve minik evladının mekânları cennet olsun. Astsubay kardeşimiz Serkan Karakaya ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Yıllardır masum insanlarımızı öldürerek kirli emellerine ulaşacaklarını zanneden bölücü hainler, güvenlik güçlerimizin teröristlere karşı verdikleri kahramanca mücadele karşısında masum insanlarımızı kendilerine hedef olarak seçmişlerdir. Nurcan Karakaya kardeşimiz ve 11 aylık yavrusunun acısı içimizi sızlatmıştır. Bugüne kadar yaptıkları eylemlerden hiçbir netice alamayan eli kanlı hainler, yaptıkları katliamların hesabını en ağır şekilde vereceklerdir.

Türkiye büyük ülkedir. Türk milleti sabırlı, metanetlidir. Birliğimize, kardeşliğimize sıkılan hiçbir kurşun karşılıksız kalmayacak ve caniler masumların kanlarında mutlaka boğulacaklardır.”
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.