TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Dünya Çiftçi Günü" nedeniyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Dünya Çiftçi Günü" nedeniyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Sarıbal, bugünün "Dünya Çiftçi Günü" olduğunu belirterek, AK Parti iktidarı döneminde, 700 bin çiftçi ailesinin tarımdan uzaklaştığını iddia etti.

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına değinen Sarıbal, "Ölü ve yaralıların olduğu bilgisi geliyor. Bu emperyalist saldırının, emperyalist yaptırımın sonlanmasını istiyoruz." diye konuştu.

Sarıbal, ABD'nin bu kararından bir an önce vazgeçmesi gerektiğini vurgulayarak, "Eğer bir ülkede ABD elçiliği yoksa o ülke öyle veya böyle barışı sağlar. Bir ülkede ABD büyükelçiliği varsa eninde sonunda o ülkede, kaos aşağı yukarı kendini gösterir." ifadelerini kullandı.

Meclise yeni bir "torba teklifin" geldiğini anımsatan Sarıbal, teklifin 6. maddesinin, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) bir bölümünün, 29 yıllığına belediyeye ve belediyenin de bunu özel teşebbüslere kiralamasını öngördüğünü söyledi. Sarıbal, "AOÇ, Atatürk'ün hazineye bağışladığı ve nasıl çalıştırılmasını ortaya koyduğu bir yapıdır. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bu hukuksuzdur, Atatürk'ün mirasına ihanettir." değerlendirmesinde bulundu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.