TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN ANNELER GÜNÜ MESAJI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Maneviyatımızın ilk tohumlarını atan, varlığımızı devam ettirmemiz için koruyucu, kollayıcı bir görev üstlenen annelerimizi hayatımızın her anında sevgi ile kucaklamalı, yakınlarında olmanın huzur ve güvenini vermeliyiz." dedi.

13 Mayıs 2018 Pazar

TBMM Başkanı Kahraman mesajında şunları kaydetti:

“Dünyada sorumluluğu en çok görevlerden birini ifa eden ve şefkat, merhamet, fedakârlık gibi yüce hasletlerle donanmış, karşılıksız sevginin sembolü bütün annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum.

Nefes almaya başladığımız ilk andan itibaren bizlere hayat rehberliği yapan annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenlerimizdir. Bizler için her mihnete katlanan, hiçbir zorluktan yılmayan annelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Maneviyatımızın ilk tohumlarını atan, varlığımızı devam ettirmemiz için koruyucu, kollayıcı bir görev üstlenen annelerimizi hayatımızın her anında sevgi ile kucaklamalı, yakınlarında olmanın huzur ve güvenini vermeliyiz.

Bizleri canından, ruhundan bir parça olarak gören ve hayatını evlatlarına adayan annelerin hakkı asla ödenmez. Nitekim Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyurarak, ebedi âlemde cennete giden yolun annelerin rızasından geçtiğini işaret etmişlerdir.

Hayatta mutlu olmak isteyen insan, annesinin yüzünü güldürmelidir. Annelerin mutlu olduğu toplum, dünyanın en mutlu toplumudur. Bu sebeple annelerimizin rızasını kazanmak, yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün merhamet, şefkat ve ilgilerine layık olmaya çalışmak görevimizdir.

Bu vesileyle ebediyete intikal eden şefkat, merhamet ve fedakârlık timsali annelerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Yaşayan annelerimize huzurlu, mutlu ve sağlıklı ömürler temennisiyle anneler gününü tekrar tebrik ediyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.