TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 173. YILI MESAJI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

09 Nisan 2018 Pazartesi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Meclis Başkanı Kahraman, mesajında şunları kaydetti:

"Toplumumuzun barış, huzur ve güven ortamını korumak ve devam ettirmek görevini üstlenen Polis Teşkilatının kuruluşunun 173'üncü yılını tebrik ediyorum.

10 Nisan 1845 tarihinde kurulan ve dönemin ihtiyaçları doğrultusunda teşkilatlanıp günümüze kadar kurumsal varlığını geliştiren polis teşkilatımızın, kanunlarımızın verdiği yetki çerçevesinde aziz milletimize ve devletimize hizmet etmeye devam etmesini temenni ediyorum.

Kapısı her vatandaşımıza açık olan polis teşkilatımız, mesai mefhumu gözetmeden 24 saat esasına göre büyük bir gayret ve fedakârlıkla hizmet vermektedir. Görevlerini yerine getirirken hiçbir zorluktan yılmayan polis kardeşlerimizin, gelecekte de feragat ve fedakârlık duygularıyla hizmet vermeye devam edeceklerine inanıyorum.

Kamu düzenini korumak, vatandaşın can, mal emniyetini ve konut güvenliğini sağlayıp suçluları yakalamakla görevli olan polis teşkilatımızın, yardım isteyenlere, yardıma muhtaç olanlara, aciz ve düşkün insanlara yardım ederek önemli bir kamu hizmeti yaptığını da özellikle ifade etmek istiyorum.
Bölücü ve yıkıcı eylemleriyle ülkemizi ve insanımızı tehdit eden PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP/C gibi terör örgütlerine ve uyuşturucu tacirlerine karşı yürüttüğü operasyonlarla adalet sistemimizin aktif ve dinamik bir şekilde işlemesine yardımcı olan Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 173'üncü yılını bir kez daha tebrik ediyor, hayırlı hizmetlerinde başarılar diliyorum.

Masum insanlara karşı işlenen suçları önlemek için görev yaparken şehit edilen kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazi polislerimize de sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.