TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

13 Mart 2018 Salı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Kahraman mesajında şunları kaydetti:

"Doktorlarımız ve bütün sağlık camiamız için önemli ve anlamlı bir gün olan 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum.

Gelişmiş tıp eğitiminin ülkemizde de başladığı 14 Mart 1827 tarihinden 92 yıl sonra ilk kutlaması yapılan Tıp Bayramı, bir gelenek şeklinde günümüzde de Sağlık Haftası adı altında kutlanmaktadır.

Devletimizin öncelikli görevlerinden birisi de, sağlık hizmetlerinin kalitesini daha yükseltmek ve vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak alt yapı hizmetlerini iyileştirmektir. Bu noktada en vazgeçilmez unsur doktorlarımızdır. Bu hizmetin yerine getirilmesi, doktorlarımızın bilgi, tecrübe, ilgi ve özverisiyle mümkündür. Çünkü doktorlarımız, sağlık hizmetlerinin omurgasını teşkil etmektedirler.

İnsanın sağlıklı bir şekilde yaşamasını kendilerine ilke edinen ve sağlıklarına vesile oldukları insanları kendileri için mutluluk kaynağı olarak gören doktorlarımız ve sağlık çalışanları bizlerin de gurur kaynağıdır.

Doktorlarımız ve diğer bütün sağlık çalışanlarımız, insanlarımızın dertlerine derman olmak için her türlü iklim şartında vazifelerini yerine getirmektedirler. Onların insanımızı sağlığına kavuşturmak için gösterdikleri gayrete karşılık doktor ve sağlık çalışanlarımızın bazen hakaret ve şiddet olgusuyla karşı karşıya kalmaları kabul edilebilir bir durum değildir. Zaman zaman hastanelerimizde cereyan eden çirkin saldırıların tekrar etmemesi için gerekenleri yapmak görevimizdir.

Bu vesileyle, mesai mefhumu gözetmeden, büyük bir görev aşkıyla ve manevi hazla vatanımızın her karışında, büyük bir gayretle ve fedakârlıkla çalışmaya devam eden doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, sağlık, afiyet ve başarılarla dolu nice yıllara ulaşmalarını diliyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.