TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

08 Mart 2018 Perşembe

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Siyasetçilerin, yöneticilerin ve eğitimcilerin kadın konusunda dikkatli bir söyleme sahip olmaları ve hassas bir dil kullanmaları gerektiğini dile getiren Aslan, "Bunu maalesef dönem dönem parlamentoda da görebiliyoruz. Dün arkadaşlarımızın lince maruz kaldığı gibi. İktidar sıralarından 'adam olun' diye sözler duyuyorduk." ifadesini kullandı.

Cezaevinde doğum yapan veya küçük yaşta çocuklarıyla bulunan kadınların yaşadığı sorunları anlatan Aslan, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin soru önergelerine bakanlıklar tarafından yanıt verilmediğini, bundan sonra bunların çoğunu Meclis kürsüsünden okuyacağını söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda dün yaşanan olaylara da değinen Aslan, "Kürsüde konuşursun, hakaret olmadığı sürece en uç fikirleri dile getirebilirsin. Karşı taraf rahatsızsa, haklıysa kalkar kürsüden cevabını verir ve halk iki düşünce arasında mukayese yapar. İktidar bunu kürsüde yapmak yerine milletvekilimize linç girişiminde bulundu." dedi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.