TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM TÜRKİYE-MOLDOVA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ALTAY'IN KABULÜ...


TBMM Türkiye-Moldova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Moldova'dan gelen basın heyetini Mecliste kabul etti.

19 Ekim 2017 Perşembe

TBMM Türkiye-Moldova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Moldova'dan gelen basın heyetini Mecliste kabul etti.

Altay, kabulde yaptığı konuşmada, konuk heyeti Mecliste görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye ile Moldova arasındaki ilişkilerin önemine değinen Altay, Gagavuzya bölgesinin iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Konuk heyetin Türkiye ziyaretlerinin iki ülke arasındaki dostluk bağının daha da güçleneceğini dile getiren Altay, "Bizlerin Moldova ve Gagavuzya'daki çalışmalarımız konusunda sizlerin Moldova halkını daha yakından bilgilendireceğinize inanıyorum" diye konuştu.

Türkiye'nin TİKA aracılığı ile Moldova ve Gagavuzya bölgesinde birçok projeyi hayata geçirmeye çalıştığını söyleyen Altay, "Bizde dostluk grubu olarak Gagavuzya bölgesi Kazayağ kasabasında Türk parkı ile ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

İki ülke arasında üst düzey ziyaretlere değinen Altay, ziyaretlerin her iki ülke açısından ilişkilere büyük katkılar sağladığını kaydetti.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine de değinen Altay, FETÖ'nün bütün dünyada kapatılmaya başlayan okullarının Moldova'da da var olan okulların Moldova halkının tehlikenin farkında olmasını ve kendilerine verebileceği zararı dile getirmek istediğini söyledi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.