TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TÜRKİYE-PAKİSTAN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI BALTA, PAKİSTAN BASIN HEYETİNİ TBMM'DE KABUL ETTİ


Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Balta, Pakistan Basın Heyetini TBMM'de kabul etti.

10 Ekim 2017 Salı

Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Balta, Pakistan Basın Heyetini TBMM'de kabul etti.

Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Balta, Pakistan Basın Heyetini TBMM'de görmekten ve ağırlamaktan dolayı çok mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dostluk Grubu Başkanı Balta, Pakistan basın heyeti mensuplarına hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında Türkiye ve Pakistan'ın iki dost ve kardeş ülke olduğunu söyledi.

Pakistan- Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Sayın Muhammet Pervaiz Malik'in bakan olmasından dolayı bir kardeşi olarak büyük mutluluk duyduğunu belirten Balta, kendilerinin ve heyetinin Türkiye, Pakistan ilişkilerine ve kardeşliğine çok büyük hizmetlerde bulunduğuna dikkat çekti.

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk'ün de iki ülke arasındaki ilişkilere ve kardeşliğe büyük katkıda bulunduğuna değinen Balta, Türkiye ve Pakistan'ın kardeşliğini büyüklerin kendilerine anlattığını ve kitaplardan da Pakistan Türkiye kardeşliğini okuduklarını belirterek iki ülke insanlarının birbirlerini görmeden gönüllerinden kardeş olduklarını ve kardeş hissettiklerini söyledi.

Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Balta milletvekili ve Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olduktan sonra Pakistan'a gerçekleştirdikleri ziyaretlerde iki ülke arasındaki dostluk ve gönül kardeşliğinin ne kadar daha ilerde olduğunu gördüğünü ve hissettiğini de ifade etti.

İki ülkenin coğrafya olarak birbirine çok uzakta olmasının iki ülke insanlarının gönül kardeşliğine etki etmediğini ifade eden Balta, iki ülke insanlarının dostluğu ve gönül kardeşliğinin tarif edilemez büyüklükte olduğunu vurguladı.

Dostluk Grubu Başkanı Muhammed Balta, sözlerine şöyle devam etti;

" Zor zamanlarımızda hangi ülke olursa olsun, Türkiye bilir ki; ilk yanında olacak ülke Pakistan'dır. Pakistan da aynı şekilde zor zamanında yanında olacak ilk ülkenin Türkiye olduğunu bilir. Geçmişte bunun örneklerini çok yaşadık. Gönül birliği iki ülke insanları arasında hep vardı. Gelecekte de inşallah zor zamanlar değil sadece mutluluklarımızı ve güzel zamanlarımızı da paylaşarak bu gönül kardeşliğimizi büyütürüz."

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.