TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU...


Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu,"Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2014 Yılı Raporu"nu görüşmeye başladı.

14 Ocak 2016 Perşembe

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu,"Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2014 Yılı Raporu"nu görüşmeye başladı.

AK PARTİ Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığındaki Komisyonun bugünkü toplantısında, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı tarafından yürütülen devlet istihbarat hizmetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından görevleri gereği yürütülen güvenlik faaliyetlerine ve istihbari nitelikteki faaliyetlere ilişkin hazırlanan söz konusu raporun, MİT Müsteşarlığına ilişkin kısımları, ilgili kurum yetkililerinin de katılımlarıyla kapsamlı bir şekilde incelendi.

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, rapora ilişkin müzakereler çerçevesinde çalışmalarına önümüzdeki günlerde devam edecek.

Komisyon Başkanı Emrullah İşler, toplantı sonrası bir yazılı açıklama yaptı. İşler'in açıklaması şöyle:

"Güvenlik ve İstihbarat Komisyonumuz 26'ncı Yasama Döneminin 3'üncü toplantısını gerçekleştirmiştir.

Toplantıda, 2937 sayılı Kanun'un Ek 2'nci maddesi uyarınca Komisyonumuza havale edilen "Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2014 Yılı Raporu" görüşülmeye başlanmıştır. Mezkûr Kanun uyarınca MİT Müsteşarlığı tarafından yürütülen Devlet istihbarat hizmetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından görevleri gereği yürütülen güvenlik faaliyetlerine ve istihbari nitelikteki faaliyetlere ilişkin olarak hazırlanan söz konusu Rapor'un Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığına ilişkin kısımları ilgili kurum yetkililerinin de katılımlarıyla kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.

Komisyonumuz Rapor'a ilişkin müzakereler çerçevesinde çalışmalarına devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.