TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI YILMAZ'DAN, ANKARA'DAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA...


TBMM Başkanı Yılmaz: "Bugün Ankara'daki bir terör olayında ölen kardeşlerimize, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum."

10 Ekim 2015 Cumartesi

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta bir açılışta yaptığı konuşmada, Ankara'daki patlamaya dair, "Bugün Ankara'daki bir terör olayında ölen kardeşlerimize, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Şunu söyledik, terör zarar verebilir, terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiçbir zaman da olmayacaktır. Peki kazanamayacağı bir davayı bildiği halde niçin teröre devam eder? Çünkü iradesi kendinde değildir, dışarıdan güdümlüler de ondan" değerlendirmesinde bulundu.

Bu milletin birliğine, beraberliğine zarar verilmek istendiğini vurgulayan Yılmaz, "İstiyorlar ki bu milletin medeniyet yürüyüşünü aksatabilsinler. İnşallah, bu millet bir ve beraber oldukça, kardeş oldukça bu kervan yoluna devam edecek. Sadece bu coğrafyanın değil, bütün mazlum milletlerin de umudu olmaya devam edecektir" diye konuştu.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.