TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM İDARİ TEŞKİLATI YÖNETİCİ VE ÇALIŞANLARI ŞEHİT POLİS ŞAHİN POLAT AYDIN'IN KABRİNİ VE AİLESİNİ ZİYARET ETTİ


Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ve TBMM İdari Teşkilatı'nın üst düzey yöneticileri ve çalışanları Şehit Şahin Polat Aydın'ın Ankara'nın Güdül İlçesi, Akbaş Köyü'nde bulunan kabrini ve baba evini ziyaret etti.

14 Ağustos 2015 Cuma

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ve TBMM İdari Teşkilatı'nın üst düzey yöneticileri ve çalışanları Şehit Şahin Polat Aydın'ın Ankara'nın Güdül İlçesi, Akbaş Köyü'nde bulunan kabrini ve baba evini ziyaret etti.

Şırnak Silopi'de geçtiğimiz günlerde özel harekât polislerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında mayınlı tuzağın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 4 polis memuru şehit olmuştu. Bu hain saldırıda şehit düşen polislerimizden biri de 22 yaşındaki polis memuru Şahin Polat Aydın'dı.

TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, İdari Teşkilat yöneticileri ve Meclis çalışanlarını Şehidin yakınları, yerel yöneticiler, ilçe ve köy sakinleri karşıladı. Genel Sekreter Neziroğlu şehidimizin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Meclis İdari Teşkilat yöneticilerinin ziyareti sırasında, AK Parti Ankara Milletvekili Mahmut Sami Mallı da acılı aileye taziye ziyareti için Akbaş Köyü'ne geldi.

TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, şehitlerin vatan, millet ve devlet için canlarını verdiklerini ve onlara minnettar olduklarını ifade etti. Neziroğlu; şehit polisin ailesine hitaben "TBMM yöneticiler ve çalışanları olarak bugün şehidimizin kabrini ziyaret edip dua etmek, sizlerin acısını bir nebze olsun hafifletmek için buradayız." dedi.

Meclis yönetici ve idarecilerinin başsağlığı ziyaretleri sırasında yapılan kısa sohbetlerde ortaya ilginç bir detay da çıktı. Şehidin amcası Emekli Jandarma Kurmay Albay Cemil Aydın olay öncesi ve sonrasında yaşanan acı tesadüfü şöyle anlattı:

"Baba ve Oğul aynı yerde (Silopi) görev yapıyor. Olayı haber alınca baba ve oğul görev yaptıkları iki farklı timle birlikte farklı araçlarda olay mahalline doğru hareket ediyorlar. Baba Süleyman Aydın'la oğlunun timleri arasında sadece bir cadde var. Oğul Şahin Polat Aydın'ın bindiği zırhlı araç mayınlı tuzağa çarpınca bir patlama sesi duyuluyor. Babası 'gitti Şahinim!' diyor. Patlamanın olduğu yere gidiyorlar, babası Şahin'i bizzat araçtan çıkartıp kendi kucağında hastaneye götürüyor."

Şehidin amcası, Cemil Aydın yeğeninin son iki aydır annesine hep şehitlikle ilgili konulardan bahsettiğini anlatırken şehit olması durumunda tabutuna konulacak resmini de tarif ettiğini söyledi.

Meclis'ten gelen heyeti karşılayanlar arasında yer alan, Şehit Polis Şahin Polat Aydın'ın dedesi Emin Altınsoy da torununun özel harekatçı olmak için gönüllü ve ısrarcı olduğunu belirtti ve sözlerinde şunları kaydetti:

"Çok iyi bir çocuktu en son 2014'ün Aralık ayında görüştüm. Göreve başlayalı 3 ay oldu. İzmir'de Polis Okulu'nda 2 yıl okuduktan sonra 6 ay Ankara Gölbaşı'nda kurs gördü. Özel harekâtçı olarak ilk görev yeri olan Silopi'ye gitti. Babası önceden oradaydı. Beraber görev yapıyorlardı… 'Normal polis ol' dedik ama o 'Özel harekâtçı olarak görev yapacağım' dedi.

Meclis İdari Teşkilatı yönetici ve çalışanları, şehidin baba evinden sonra Şehit Polis Şahin Polat Aydın'ın kabrinin bulunduğu Köy Mezarlığı'nı ziyaret etti. Şehidin mezarı başında okunan Kur'an-ı Kerim ve duaların ardından heyet Meclis'e döndü.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.