TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Meclis'te, Ankara'nın çeşitli mahallelerinden gelen muhtarlarla basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlar buluşmasına değinen Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarla yaptığı toplantıda, "Mahallenizde, evlerde kim var, kim yok bunları sakince kaymakama ve emniyet müdürüne bildirin" gibi bir görev yükledi iddiasında bulundu.

14 Ağustos 2015 Cuma

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Meclis'te, Ankara'nın çeşitli mahallelerinden gelen muhtarlarla basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlar buluşmasına değinen Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlarla yaptığı toplantıda, " Mahallenizde, evlerde kim var, kim yok bunları sakince kaymakama ve emniyet müdürüne bildirin" gibi bir görev yükledi iddiasında bulundu.

Hakverdi, "Kaçak sarayın sahibi muhtarları da kendi diktası altına almak istiyor. Biz buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Muhtarların böyle bir sorumluluğu bulunmadığını ifade eden Hakverdi, şunları kaydetti:

"Bizim halkımızın muhtarları asla böyle bir şey yapmaz, zaten görevleri de değil. Ama yaptığını düşünün, kim sağlayacak güvenliklerini? Öyle bir görevimiz, yetkimizi de yok zaten. Burada niyet farklı, biz niyeti biliyoruz. Kaçak sarayın sahibi muhtarları da kendi diktası altına almak istiyor. Biz buna izin vermeyeceğiz."

Toplantıda muhtarlar da söz alarak sorunlarını dile getirdi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.