TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

DGB GENEL BAŞKANI BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


DGP Genel Başkanı İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İslam'ın 11 Eylül'den sonra terörle beraber anılmaya başlandığını ancak kelime anlamının barış olduğunu söyledi.

12 Ocak 2015 Pazartesi

DGP Genel Başkanı İdris Bal, "Önüne geleni öldürenler yaptıklarını İslam'la meşrulaştıramazlar" diye konuştu.

Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İslam'ın 11 Eylül'den sonra terörle beraber anılmaya başlandığını ancak kelime anlamının barış olduğunu söyledi.

İslam'da "bir masumu öldürenin tüm insanlığı öldürmüş" sayıldığını belirten Bal, "Önüne geleni öldürenler yaptıklarını İslam'la meşrulaştıramazlar. Terör örgütleri faaliyetlerini İslamla, Hristiyanlıkla meşrulaştırmaya çalışabilir ama onlar Müslüman, Hristiyan ya da Marksist olmadan önce teröristtirler" dedi.

Güneydoğu'da "PKK'nın karakol kurduğunu, mahkeme açtığını, bayrakların indirildiğini" savunan Bal, "Kimse milletimizi çözüm süreci adı altında kaldırmasın. Milleti 'verelim kurtulalım lanet olsun' noktasına getirmeye çalışıyorlar ve büyük ölçüde de getirdiler" görüşünü savundu.

Bal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik, "Bazı Türk iş adamlarının, para karşılığında, Türkiye üzerinden Libya vatandaşlarını El Kaide ve IŞİD'e yolladıklarına" ilişkin iddialarla ilgili yazılı soru önergesi verdiğini kaydetti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.