TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

BİNGÖL'DE ŞEHİT EDİLEN EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI ŞAHİN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Bingöl'deki silahlı saldırı sonucu şehit edilen Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin'in cenazesi, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine TBMM Başkanı Çiçek de katıldı.

10 Ekim 2014 Cuma

Bingöl'deki silahlı saldırı sonucu şehit edilen Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin'in cenazesi, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şehit Emniyet Müdürü Şahin'in Yenimahalle'deki baba ocağı önünde Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesince taziye çadırı kuruldu. Şahin'in babası Ahmet, annesi Cemile ve Kara Harp Okulu 2. sınıf öğrencisi olan oğlu Ahmet Akif Şahin, burada taziyeleri kabul etti.

Şehidin ailesinin eviyle çevredeki evlere Türk bayraklarının asıldığı görüldü.

Bu sırada, şehidin akrabalarından Sebahiye Şahin, fenalaşınca evin önünde bekleyen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Etimesgut Havaalanı'na askeri uçakla getirilen Şahin'in cenazesi, buradan Kocatepe Camisi'ne nakledildi.

İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Şahin'in yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin İyidil, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de arasında bulunduğu bazı siyasetçiler ile polisler ve askerler katıldı.

Atif Şahin'in babası Ahmet, annesi Cemile, eşi Fatma, oğulları Ahmet Akif ve Yiğit Alp ile kızı Sena Şahin burada taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazının ardından şehidin naaşı, tören bandosu eşliğinde cenaze aracına konuldu. Aile üyeleri ve cenazeye katılanların son kez selamladığı şehidin cenazesi, önce helallik alınmak üzere Yenimahalle'deki baba evine, ardından da defnedilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı'na götürüldü.

Şahin'in cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Mezarlıkta hazır bulunan özel harekat polislerinden oluşan tören mangası, definin ardından saygı atışı gerçekleştirdi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.