TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bingöl'de şehit edilen polislere Allah'tan rahmet, ailelerine ve emniyet teşkilatına başsağlığı diledi.

10 Ekim 2014 Cuma

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Ülkücüler sokağın hiç bir yerinde ve hiç bir olayda yer almamaktadır" dedi.

Adan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bingöl'de şehit edilen polislere Allah'tan rahmet, ailelerine ve emniyet teşkilatına başsağlığı diledi.

IŞİD'i protesto etmek bahanesiyle sokaklara çıkarların "bölücülerin siyasi uzantılarının davetiyle" ortaya koyduğu görüntülerin vandalizm sınırlarını aştığını ve can güvenliğini tehdit edici boyutlara ulaştığını belirten Adan, "Belediye otobüslerini ateşe vermekle, dükkanları yağmalamakla, şehir merkezlerimizde terör estirmekle, polislerimize saldırmakla neyin protestosu yapılmaktadır? Kızılay’ın kan toplama araçlarını bile yakacak kadar gözü dönmüş olanlar neyi protesto etmektedir?" diye konuştu.

Hükümete ve "çözüm süreci"ne yönelik eleştirilerde de bulunan Adan, "Milliyetçi Hareket Partisi vatanımız üzerinde oynanan hain oyunların farkındadır. Milliyetçiler hiçbir biçimde bölücülerin tezgahına gelmeyecektir. Türkiye’nin, milli devletimizin ve topyekün istikbalimizin sigortası olma sorumluluğu her koşulda önceliğimiz olacaktır. Milliyetçi, ülkücü camiamız, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sağduyu ve aklıselim çağrısının etrafında kenetlenecektir" ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Adan, Gaziantep'te iki grup arasında çıkan çatışmaya ilişkin, "Ülkücüler sokağın hiç bir yerinde ve hiç bir olayda yer almamaktadır. Burada bir tezgah var. Bizim binalarımızın etrafında zaman zaman çıkışlar yapıyorlar. Ama biz bu olayların içerisinde yer almayacağız" görüşünü dile getirdi.

HDP'nin Bingöl'de 2 polisin şehit olduğu saldırıya ilişkin "provokasyon" açıklaması yaptığının hatırlatılması üzerine Adan, "Sokağa davetiye çıkaranlar onlar, sokağı örgütleyenler onlar, olaylar hadiseler karşısında değişik yorumlarla suizan yaratanlar onlar. Çok ustaya yetişmiş, algı konusunda değişik zamanlarda, değişik düşünceler ortaya koyan PKK'nın siyasi uzantılarının dediği hiç bir şeye itibar etmemek lazım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kobani için "yeni tezkere" önerisini de değerlendiren Adan, kendileri için ölçünün "Türkiye'yi korumak" olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Biz yakın coğrafyamızda cereyan eden mezhep çatışmalarına taraf değiliz. Ülkelerin içerisinde bulunduğu süreçlerle ilgili de taraf değiliz. Bizim bütün meselemiz Türkiye'yi korumaktır. Bu aşağılık, bölücü, Türkiye'yi tehdit eden, polisini vuran, jandarmasını vuran, ekonomisini alt üst eden PKK terörü ile uğraşmaktır. Bunun dışında bizim Suriye'yle, Irak'la ilgili temel düşüncemiz oranın toprak bütünlüğüdür."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.