TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ İDRİS BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında sabah saatlerinde İzmir'de başlayan operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

19 Ağustos 2014 Salı

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, sabah saatlerinde İzmir’de başlayan operasyonların algı oluşturmaya yönelik olduğunu söyledi. İstiklal Mahkemeleri’nden, darbelerden, tek parti üzerinden oy isteyen bir zihniyetin bugün aynı uygulamaları yaptığını kaydeden Bal, “Siz ilelebet iktidarda kalmayacaksınız. Bu kadar yolsuzluk soruşturması varken, bu kadar dünyada dışlanmışken, bu kadar kara para iddiaları varken, El Kaide ve IŞİD ile bağlantılar iddia edilirken çok devam etmezsiniz. Bir gün bu size döner.” dedi.

Milletvekili Bal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İzmir’de başlatılan operasyon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Algı operasyonu ve psikolojik savaşın devam ettiğini belirten Bal, “İzmir’de asker ve sivil bazı bürokratlarının devletin gizli belgelerini sızdırmakla suçlandığı ve İzmir Liman İşletme Müdürlüğü’ndeki rüşvet ve yolsuzlukla ilgili takip yapan ve soruşturmayı yürüten polisler, kendileri soruşturulur duruma düştüler, gözaltına alınmaya başladılar. İşin ilginç tarafı bu limanla ve yolsuzlukla ilgili soruşturmada eski Ulaştırma Bakanı’nın bacanağı da var. Yani ben sandıktan çıktıysam bana ve benim yakınlarıma yönelik soruşturma yapamaz, takip edemezsiniz. Ederseniz bunun cezasını ödersiniz. Soruştururken soruşturulacak duruma düşersiniz.” dedi.

Sabah 05.30 civarlarında İzmir’de, Aydın, Erzurum’da 30 polis hakkında gözaltı ve adreslerinde arama kararı çıkmasında, daha önce yapılan hukuksal değişikliklerin olduğunu belirten Bal şöyle devam etti: “Önce yargıyı dizayn edeceksiniz. 160 yıllık Sulh Ceza Mahkemelerini kaldıracak, onun yerine düzmece Sulh Ceza Hâkimlikleri oluşturacaksınız. Bunu da daha önce dizayn ettiğiniz HSYK 1. Dairesi bu mahkemelere hâkimleri atayacak. Ayakkabı kutuları ile yakalanan Halk Bankası Genel Müdürü’nü bırakan Haluk Pür’ün atanması tesadüf mü? Zerrab’ı bırakan İslam Çiçek’in atanması tesadüf mü? Bir üst mahkeme yerine başka bir hâkime itiraz yapılması tesadüf mü? Karşımızda İstiklal Mahkemeleri’nden, darbelerden, tek parti üzerinden oy isteyen bir zihniyetin aynı uygulamaları yaptığını görüyoruz. Bu milletin gözünden kaçmıyor.”
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.