TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

AK PARTİ'Lİ ÇELEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugünün, AK Parti'nin 13. kuruluş yıl dönümü olduğunu anımsatarak, AK Parti'nin ülkeye çok şey kazandırdığını söyledi.

14 Ağustos 2014 Perşembe

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugünün, AK Parti'nin 13. kuruluş yıl dönümü olduğunu anımsattı.

AK Parti'nin ülkeye çok şey kazandırdığını kaydeden Çelebi, "Çözüm sürecinden tutun, gayri safi milli hasılalara kadar, Kanal İstanbul'dan Marmaray, 3. havalimanı ve 3. köprülere kadar bir çok şey getirdi" diye konuştu.

Çelebi, seçim bölgesinde daha önce kimse ana dilinde konuşamazken, ana dilinde radyosu ve televizyonu olmazken, AK Parti döneminde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da dirayetleriyle şimdi bu konuda belli bir noktaya gelindiğini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Ağustos'taki seçimde Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçildiğini anımsatan Çelebi, Cumhurbaşkanı daha önce Meclis tarafından seçilirken şimdi halkın seçtiğini belirtti. Çelebi, önceki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 krizi yaşandığını ifade ederek, "Zannederim, YSK yarın kesin sonuçları ilan edecek. 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a başarılar diliyorum. Rabbim uzun ömürler nasip eylesin, hayırlı hizmetler nasip eylesin" diye konuştu.

Ekrem Çelebi, "torba tasarıda" yer alan 117. madde hakkında bilgi verdi. Şimdiye kadar BOTAŞ ve Enerji Piyasası Kurulu'nun doğalgaz ihalesi yaptığını belirten Çelebi, şöyle konuştu:

"Doğalgaz ihalelerinde, ranbatl olmadığı için bizim gibi doğalgazın geçtiği küçük illere doğalgaz gelmiyordu. Şu anda Ağrı Çeçen Üniversitesi'nde ve Ağrı Şeker Fabrikası'nda doğalgaz kullanıyoruz. Doğalgaz, İran'dan gelip Ankara'ya kadar gelmesine rağmen, biz il olarak yararlanamıyorduk. 3 AK Parti milletvekili ile birlikte Sayın Başbakanımızdan istirhamda bulunduk. Sayın Başbakanımız yerel seçim nedeniyle Ağrı ilimize geldiğinde orada da hemşehrilerimize, kardeşlerimize müjde verdiler. Bundan sonraki süreçte, özel sektörün doğalgazı götüremediği illere doğalgazı devlet eliyle götüreceğiz. Biz bunu, üyesi olduğum Plan Bütçe Komisyonu'nda önerge ile tasarıya ekledik. Önerge verdiğimiz saatte HDP yoktu, HDP haricinde AK Parti, MHP ve CHP'li milletvekillerinin hepsi olumlu oy kullandı. Bundan sonraki süreçte özel sektörün yapamadığı yerlerde doğalgazı devlet eliyle yapacağız."

Çelebi, dün TBMM Genel Kurulu'nun tatile girdiği anımsatılarak, "torba tasarının" akıbetinin ne olacağının sorulması üzerine, "Torba yasayı yine çıkaracağız. Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. Ardından AK Parti'de değişiklik olacak, Başbakan belirlenecek. Ayın 27'sinde kongremiz olacak. Sayın Başbakanımızı Köşk'e göndereceğiz, Hükümet kurulacak ve bunun güvenoylaması olacak. Çok sıkışık bir takvim var ama biz bunu her halükarda ekim ayında çıkaracağız" dedi.

"YSK'nın kesin sonuçları ile birlikte Başbakan'ın Başbakanlığı düşer" tartışması yapıldığının anımsatılması üzerine Çelebi, "Bize göre öyle bir şey yok. YSK cuma günü kesin sonuçları açıklayacak ama devir teslim yapıldıktan sonra fiili Başbakanlık sona eriyor" diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.