TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ÜNÜVAR'IN KABUL܅


TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Vietnam Ulusal Meclisi Sosyal İşler Komitesi üyelerinden oluşan bir heyeti TBMM'de kabul etti.

01 Temmuz 2014 Salı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Vietnam Ulusal Meclisi Sosyal İşler Komitesi üyelerinden oluşan bir heyeti TBMM'de kabul etti.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Vietnam Ulusal Meclisi Sosyal İşler Komitesi üyelerini TBMM'de görmekten ve ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Komisyon Başkanı Ünüvar, Türkiye ile Vietnam arasında ki diplomatik ilişkilerin 36. yılında olduklarını belirterek iki ülke arasındaki ilişkilerin Türkiye açısından istenilen düzeyde olmadığını söyledi.

İki ülke arasındaki bu tür ziyaretlerin önemli olduğuna dikkat çeken Ünüvar, ülkelerin karşılıklı yapacağı ziyaretler sonucunda iki ülke arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilerin daha iyi yönde gelişeceğine inandığını ifade etti.

Türkiye'nin Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ile ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediğini de belirten Ünüvar, "Hedefimiz ASEAN'ın diyalog ortağı olmaktır. Bu yönde ASEAN'ın önemli bir üyesi olan Vietnam'ın desteğini bekliyoruz." dedi.

Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Türkiye'nin Asya ve Avrupa arasında, coğrafi, siyasi, kültürel bir ülke olarak Asya- Avrupa zirvelerine (ASEM) katılmayı arzu ettiğini de belirterek bu konuda Vietnam'dan Türkiye'ye destek vermesini istedi.

Konuk heyet temsilcisi ise gerçekleştirdiği kısa konuşmasında Türkiye'yi sekiz parlamenter ile ilk defa ziyaret ettiklerini belirterek görüşmeyi gerçekleştirdikleri için memnun olduklarını ifade etti.

Türkiye ve Vietnam'ın ülke olarak birçok benzer yönleri olduğuna dikkat çeken konuk heyet temsilcisi, özellikle iki ülkenin de özgürlüklerini savaşarak kazandığını söyledi.

Konuk heyet adına konuşan temsilci, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar ve parlamenter heyetini Vietnam'da ağırlamaktan mutlu olacaklarını da belirterek sözlerini tamamladı.

H. Alper DURMAZ
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.