TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP'Lİ ATICI'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında hükümetin Gezi Parkı odaklı olaylarda sokakta yaralanan vatandaşlara yardım ettikleri için hekimleri cezalandırmaya çalıştığını savundu.

12 Şubat 2014 Çarşamba

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında hükümetin Gezi Parkı odaklı olaylarda sokakta yaralanan vatandaşlara yardım ettikleri için hekimleri cezalandırmaya çalıştığını savundu.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, "Gezi intikamı uğruna komşusunu, kardeşini, sokakta kalp krizi geçiren veya trafik kazası sonucunda yaralananları tedavi eden doktorları suçlu bulmaya çalışan bir bakanlığımız var" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu ve Haysiyet Divanı'nın görevlerine son verilmesi için Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtığını ifade eden Atıcı, "Böylece Sağlık Bakanı ideolojik yüzünü göstermiştir" ifadesini kullandı.

Atıcı, "Sağlık Bakanı bizi cezalandırmaya kalkacağına Gezi olayları sırasında yaralanan ve hastanelere yetiştirilen insanları fişlediği için, ispiyonladığı için, jurnalci bir tutum takındığı için utanmalıdır. Önce o utancı temizlemelidir. Gezi olaylarında ben de bulundum, hastalara yardım ettim. Buradan kendimi ihbar ediyorum. Hakkımda fezleke düzenleyebiliyorsanız düzenleyin. Orada vatandaşa yardım eden doktorlardan birisi bendim. Bilerek, isteyerek, taammüden bu suçu işledim. Hadi buyurun, fezleke düzenleyin hakkımda. Delikanlıysanız, yiğitseniz düzenleyin. Ben de dokunulmazlığımın kalkması için nasıl daha önce dilekçe verdiysem aynı şekilde dilekçemi yarın hazırlayıp vermeye namus sözü veriyorum" diye konuştu.

Bunun sistemli bir intikam alma duygusu olduğunu söyleyen Atıcı, Tam Gün olarak bilinen yasanın 46. maddesinde de Gezi Parkı olaylarını betimleyen bir durumla ilgili hekimlere cezalar öngörüldüğünü ileri sürdü.

"Gezi intikamı uğruna komşusunu, kardeşini, sokakta kalp krizi geçiren veya trafik kazası sonucunda yaralananları tedavi eden doktorları suçlu bulmaya çalışan bir bakanlığımız var. İşte tehlike burada" diyen Atıcı, iktidarların uygulamalarının gelip geçici olduğunu, önemli olanın hekimlik mesleğinin onurunu korumak olduğunu söyledi.

Hekimlerin ideolojik farkları gözetmeksizin ihtiyacı olanlara yardım etmekle sorumlu olduğunu ve bunu yerine getirdiklerini belirten Atıcı, "Bedeli ne olursa olsun halkımızın yanında olmaya, yardım etmeye devam edeceğiz. Eğer delikanlılarsa gelsinler, engellesinler" dedi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.