TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "demokratikleşme paketi" adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı, bütünlüğü ve hükümranlık haklarının zedelendiğini ileri sürdü.

12 Eylül 2013 Perşembe

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "demokratikleşme paketi" adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı, bütünlüğü ve hükümranlık haklarının zedelendiğini ileri sürdü.

Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 12 Eylül askeri darbesinin 33. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Adan, 12 Eylül zihniyetinin acımasız işkenceleri altında vatanı, milleti ve devleti ebet müddet yaşatma sevdasından başka hiçbir suçu ve günahı olmadığı halde, idam sehpalarında şehit edilmiş arkadaşlarını rahmetle andığını, minnet ve şükranla yad ettiğini söyledi.

AK Parti iktidarının Suriye politikalarını eleştiren Adan, "Anlamsız ve mantıksız bir biçimde Suriye ile savaşın tek gönüllüsü Türkiye'dir. Savaşa gönüllü olunmaz. Türkiye'yi kendi iktidar oyunları için Suriye bataklığına bulaştıranlar, bunun bedelini de öder" dedi.

Adan, Suriye'nin kimyasal silah varlığının uluslararası denetime açılma ihtimalinin güçlendiğini de anımsatarak, Türkiye'nin bu süreçte bölgesinde barışı savunan ve bunun için çabalayan bir rol üstlenmesi gerektiğini vurguladı.

2020 Olimpiyatları'nın kaybedilmesi sonrası yaşanan tartışmalara da değinen Adan, "Olimpiyatlar kaybedildi diye kim kına yakar Allah aşkına? Bu nasıl bir paranoyadır, bu nasıl acizliktir? Olimpiyat gibi milli bir konuda bile ne yazık ki milletimizi ayrıştırmayı, kamplaştırmayı başarmışlardır" diye konuştu.

Çözüm sürecine de değinen Adan, şu ifadeleri kullandı:

"8 Mayıs'ta düğün bayram yaparcasına ilan edilen süreç bir masaldan, bir kandırmacadan ibaretmiş. Bunun böyle olduğunu biz biliyorduk ve sesimiz yettiğince milletimize anlatıyorduk. Nihayet milletimiz de bu ihanet sürecinin farkına varmıştır. Tekke düşmüş, kel görünmüştür.

Dilimiz varmıyor bunu söylemeye ama terör örgütü PKK, AKP hükümetine ayar vermektedir. Sözde çözüm sürecinin inisiyatifi hükümette değil PKK'dadır. Türkiye bir avuç teröristtin evcilik sahasına dönmüştür. Birkaç genci sokakta yürürken tehdit olarak algılayan AKP hükümeti, nedense binlerce eli kanlı PKK'lıya müsemaha göstermektedir. Bu böyle devam etmez. Demokratikleşme paketi adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı, bütünlüğü ve hükümranlık hakları zedelenmektedir. Teröristin devletimizle ve milletimizle dalga geçmesine neden olanlar, bunun hesabını eninde sonunda verecektir. Milletimiz hiçbir koşulda bu ihanet oyununa izin vermeyecektir."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.