TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM İÇTÜZÜK UZLAŞMA KOMİSYONU...


TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, yaklaşık 6,5 ay süren çalışmalarını tamamladı. Komisyon, uzlaşılan ve uzlaşılamayan maddeleri, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sunacak.

01 Temmuz 2013 Pazartesi

TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, yaklaşık 6,5 ay süren çalışmalarını tamamladı. Komisyon, uzlaşılan ve uzlaşılamayan maddeleri, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sunacak.

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, BDP Adana Milletvekili Murat Bozlak ve BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'dan oluşan komisyon, bugün son toplantısını yaptı.

İlk toplantısını 19 Aralık 2012'de gerçekleştiren, İngiltere, ABD ve Fransa'da incelemelerde bulunan komisyon, TBMM İçtüzüğü'nün 186 maddesi üzerinde tek tek okuma yaptı.

Komisyon, yaklaşık 160 madde üzerinde uzlaşmaya varırken, aralarında kıyafet, and içme, yasama ve denetim sürecinin hızlandırılması ve etkinleştirilmesiyle ilgili bazı maddeler üzerinde ise anlaşma sağlayamadı.

İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, üzerinde mutabakata varılan ve varılamayan bu maddeleri tutanağa bağladı. Bu metin, siyasi parti gruplarının değerlendirilmesine sunulmak üzere TBMM Başkanlığı'na iletilecek.

Komisyon üyeleri, 3 Temmuz Çarşamba günü TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile kahvaltıda biraraya gelecek ve bu metin, Çiçek'e sunulacak.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.