TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP'Lİ AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Tunceli Hozat'taki fişleme iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

01 Temmuz 2013 Pazartesi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün,parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Tunceli Hozat'taki fişleme iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aygün, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in CHP Milletvekili Oktay Ekşi'nin soru önergesine verdiği cevapta , "Mülkiye müfettişlerince yapılan araştırma sonucunda, Hozat Kaymakamı Eren ile diğer ilgililer hakkında yapılacak bir işlem olmadığı sonucuna varıldı" ifadesini eleştirerek, bu açıklamayla polislerin aklanmaya çalışıldığına vurgu yaptı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu'nun konuyla ilgili çalışma yaptığını hatırlatan Aygün, Güler'in açıklamasının, komisyonun beyhudi çalıştığını ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Aygün, savcılık soruşturmasının da hikaye olduğunu savunarak, bu soruşturmadan da sadece polisleri aklayan takipsizlik kararı çıkacağını iddia etti.

Güler'in açıklamasının, savcılığı etkilemeye yönelik bir talimat olduğunu ileri süren Aygün, "Türkiye'de ne bir yargı, ne bir meşru devlet otoritesi ne bir savcılık kurumu kalmadığı için Muammer Güler, at oynatmaya devam ediyor" dedi.

Dicle'deki olayın uyuşturucu trafinden kaynaklandığına yönelik açıklamalara ilişkin soru üzerine Aygün, şöyle cevap verdi:

"Lice'deki olay bana göre münferit değil. Planlıdır olay, hükümetin izlediği yeni dönem politikalarından bağımsız değil. Orada üç beş tane asker G-3 tüfeğiyle barışçıl gösteri yapan insanlara ateş açamaz. Hiç kimse bu riske giremez."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.