TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK SLOVENYA BAŞBAKANI BRATUSEK İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek ve Ulusal Konsey Başkanı Mitja Bervar ile görüştü.

15 Mayıs 2013 Çarşamba 12:00

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek ve Ulusal Konsey Başkanı Mitja Bervar ile görüştü.

TBMM Başkanı Çiçek ve beraberindeki parlamento heyeti, Slovenya'nın başkenti Lübliyana'daki resmi temaslarını sürdürüyor. Çiçek'e, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de eşlik ediyor.

Resmi temaslarının ikinci gününde Çiçek ve beraberindeki heyet, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek'i, Hükümet Sarayı'nda ziyaret etti. Ziyaret görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Çiçek, daha sonra Ulusal Meclis'te Ulusal Konsey Başkanı Mitja Bervar'la bir araya geldi. Türk ve Sloven parlamento heyetinin de hazır bulunduğu görüşmede Çiçek, Slovenya ile Türkiye ilişkilerinin stratejik ortaklık düzeyine yükseltildiğini belirterek, bu ülkede olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çiçek ve beraberindeki heyet, daha sonra Bled Kalesi'nde, Slovenya Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Renata Brunskole tarafından verilen öğle yemeğine katıldı.

TBMM Başkanı Çiçek, daha sonra özel uçakla Slovenya'nın başkenti Lübliyana'dan, EUREKA'nın 18. Parlamentolararası Konferansı'na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareket etti.

Çiçek ile birlikte, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve parlamento heyeti de Brüksel'e gitti.

Heyeti, Joze Pucnik Havalimanı'ndan, Slovenya Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Renata Brunskole ve Türkiye'nin Lübliyana Büyükelçisi Serra Kaleli uğurladı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.