TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

BDP'Lİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI...


BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çalışma yaşamının çalışanlar açısından vazgeçilmez unsurlarından birinin toplu sözleşme ve grev hakkı olduğunu söyledi.

15 Mayıs 2013 Çarşamba 11:20

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, THY işçilerinin grevinin haklı ve yasal olduğunu ileri sürdü.

Kürkcü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çalışma yaşamının çalışanlar açısından vazgeçilmez unsurlarından birinin toplu sözleşme ve grev hakkı olduğunu söyledi.

Hava-İş Sendikası'nın, THY yönetimiyle yürüttüğü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını anlatan Kürkcü, böylece grev hakkı doğduğunu belirtti. Kürkcü, grevle ilgili en son sendikanın suçlanması gerektiğini ifade ederek, "THY işçilerinin grevi haklı ve yasal bir grevdir. Grevi şeytanlaştırmak, grevcileri düşmanlaştırmak için izlenen yol yanlıştır" diye konuştu.

Gazetecilerin soruları üzerine, Yargıtay'ın Hrant Dink cinayeti davasındaki kararını da değerlendiren Kürkçü, bozma kararı uyarınca davanın baştan görülmesi gerektiğini söyledi. Kürkcü, kararın geciktiğini savunarak, sorumluluğu olan kamu görevlilerinin bu süre içinde kendilerini koruyacak tedbirler aldığının tahmin edilebileceğini ifade etti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.