TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE İLK HALK GÜN܅


TBMM'de ilk Halk Günü bugün yapıldı. Seyranbağları Huzurevi, Gaziler ve öğrenci gruplarının yer aldığı ziyaretçiler TBMM Genel Kurul Salonu'nu ve TBMM şeref girişini gezdiler. TBMM'ye gelen ziyaretçi grubu, ziyaretçi kabul salonunda TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer ve idari teşkilat tarafından karşılandı.

16 Mart 2013 Cumartesi

TBMM'de ilk Halk Günü bugün yapıldı. Seyranbağları Huzurevi, Gaziler ve öğrenci gruplarının yer aldığı ziyaretçiler TBMM Genel Kurul Salonu'nu ve TBMM şeref girişini gezdiler.

TBMM'ye gelen ziyaretçi grubu, ziyaretçi kabul salonunda TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer ve idari teşkilat tarafından karşılandı.

İlk halk gününe çocuklarıyla birlikte katılan Dr. İrfan Neziroğlu, gazilerle bir süre sohbet ettikten sonra gelen ziyaretçilerle tek tek görüşerek her birine çiçek verdi.

TBMM Halk Günü kapsamında, ziyaretçi kabul salonunun ardından ilk durak Genel Kurul Salonu oldu. Genel Kurul Salonu'nda TBMM rehberleri tarafından TBMM Genel Kurul Salonu hakkında bilgiler verildi. Genel Kurul Salonu'nda bulunan 16 avizenin 16 Türk devletini temsil ettiği, Milletvekili kürsüsünün önündeki çiçeklerin de Atatürk çiçekleri olduğu bilgisini veren TBMM rehberleri, ziyaretçilere salon yerleşiminin açıklamasını yaptıktan sonra yasama faaliyetleri ile ilgili kısa bilgiler verdi.

Seyranbağları Huzurevi'nden gelen ziyaretçiler başta olmak üzere, tüm ziyaretçiler TBMM ve özellikle Genel Kurul Salonu'nu görmekten dolayı mutluluklarını ifade ettiler.

Ziyaretçilere, Genel Kurul Salonu'ndan ayrılmadan önce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in imzaladığı "Ziyaret Beratı" takdim edildi.

Genel Kurul Salonu'ndan sonra şeref girişine gelen ziyaretçiler burada TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ve idari teşkilat ile birlikte fotoğraf çektirip TBMM'den ayrıldılar.

TBMM Halk Günleri her cumartesi saat 11:00-16:00 saatleri arasında yapılacak. TBMM'yi ziyaret etmek isteyen konuklar herhangi bir randevuya gereksinim duymadan TBMM Dikmen Kapısı'ndan giriş yaptıktan sonra her saat başı oluşturulacak gruplar halinde ve rehberler eşliğinde TBMM'yi gezebilecekler. Yaklaşık bir saat sürecek olan program sonunda ziyaretçiler şeref kapısı önünde ve Atatürk anıtının önünde fotoğraf çektirebilecekler.

F.Banu Doğan
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.