TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, PAKİSTAN'DA TÜRK OKULUNU ZİYARET ETTİ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Bu okulların öğrencileri Pakistan ile Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendirecek."

12 Şubat 2013 Salı

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Parlamenterler Asamblesi Konferansı'na katılmak amacıyla Pakistan'da bulunan Meclis Başkanı Cemil Çiçek, İslamabad'da Uluslararası Pakistan Türk Okulu'nu ziyaret etti.

TBMM Başkanı Çiçek'in heyetinde bulunan AK Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ve MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Pakistan Türk Okulu'nun girişinde öğrenciler ve okul yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

İslamabad'da 1995'ten beri eğitim veren okulu gezen Çiçek ve beraberindeki heyet, idarecilerinden okul ve eğitim sistemi hakkında bilgi aldı.

Çiçek, daha sonra Pakistan Türk Okullarının düzenlediği Ulusal Matematik Olimpiyatı Ödül Töreni'ne katıldı.

Olimpiyatlarda başarı elde eden öğrencilere ödüllerini veren Meclis Başkanı yaptığı konuşmada, Türk Okulu'nda olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Pakistan ve Türk halklarının birbirine çok yakın ve birbirlerini çok seven halklar olduğunu belirten Çiçek, okulların iki milleti birbirine yakınlaştıracağını ve Pakistan ile Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendireceğini söyledi.

Okul şeref defterini de imzalayan Çiçek, "Böyle bir güzelliği yaşatan Allah'a hamdediyorum" dedi. TBMM Başkanı Çiçek, öğretmen ve öğrencileri de tebrik etti.


Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.