TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP ESKİ GENEL BAŞKANI BAYKAL, GRUP TOPLANTISINDA KONUŞMA YAPTI


CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP TBMM Grubu'nun basına kapalı gerçekleşen bölümünde bir konuşma yaptı. Baykal, ''CHP'nin önemini, değerini anlatmaya çalıştım. Hem bir birimize bunu anlatmamız lazım, hem Türkiye'ye anlatmamız lazım. Bu ortamda CHP, temel dayanak noktasıdır. Bu rolünü de işlevini de yerine getirmelidir'' dedi.

12 Şubat 2013 Salı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, ''CHP'nin önemini, değerini anlatmaya çalıştım. Hem bir birimize bunu anlatmamız lazım, hem Türkiye'ye anlatmamız lazım. Bu ortamda CHP, temel dayanak noktasıdır. Bu rolünü de işlevini de yerine getirmelidir'' dedi.

Baykal, CHP TBMM Grubu'nun basına kapalı gerçekleşen bölümünde bir konuşma yaptı.

Baykal, yaklaşık 1,5 saat süren konuşmasının ardından çıkışta, gazetecilere yaptığı açıklamada, kapsamlı bir değerlendirme imkanı bulduğunu söyledi.

''Parti yönetimine ve sayın Genel Başkan'a çok teşekkür ederim'' diyen Baykal, şöyle konuştu:

''Çok yararlı ve kapsamlı bir görüşme oldu. Ben kendi adıma, ayrıntılı bir değerlendirme yapma fırsatını buldum. Önemli ve gerekli olduğuna inandığım gözlemlerimi paylaştım, grubumuzla. Ben çok memnunum. Çok yararlı olduğunu görüyorum. Arkadaşlarımızın da bunu büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını gördüm. Kapalı bir toplantıda yapılmış bir konuşmadır. Onun ötesinde burada bir şey söylemem uygun olmaz ama açıklanmasında sakınca olacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Grup yönetimimiz uygun görürse elbette açıklanabilir. Ama benim açıklama yapmam söz konusu değil.''

Baykal, gazetecilerin konuşmasının içeriğine ilişkin sorularına ise gerekli değerlendirmeyi yaptığını söyledi.

Baykal, ''CHP'nin önemini, değerini anlatmaya çalıştım. Hem bir birimize bunu anlatmamız lazım, hem Türkiye'ye anlatmamız lazım. Bu ortamda CHP, temel dayanak noktasıdır. Bu rolünü de işlevini de yerine getirmelidir'' dedi.

Öte yandan toplantıda Baykal'ın, ulus devletinin önemine işaret ederek, bunun savunulması gerektiğini söylediği öğrenildi. Baykal'ın, CHP'nin ''başkanlık sistemine'' karşı durmasını istediği ayrıca Anayasa yapım sürecinde ''birlik içinde olunması'' gerektiğini vurguladığı da ifade edildi.

Grubun basına kapalı bölümüne, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.