TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

KATILIMCI DEMORKASİ PARTİSİ GENEL BAŞKANI ELÇİ'NİN VEFATI…


Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi için TBMM'de cenaze töreni düzenledi.

26 Aralık 2012 Çarşamba


Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi için TBMM'de cenaze töreni düzenledi.

Törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eski ve yeni milletvekilleri, TBMM Bürokratları ile ailesi ve yakıları katıldı.

Törene, Elçi'nin damadı Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli'de katıldı.

Elçi'nin cenazesi yarın Şırnak'ın Cizre ilçesinde Seyit Camisi'nde kılınacak öğlen namazının ardından Cizre mezarlığında toprağa verilecek.

Şerafettin Elçi, 14 Mart 1938 tarihinde Şırnak'ın Cizre ilçesinde doğdu. Elçi, yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Diyarbakır'da avukatlık stajı yaptı. Cizre'de bir süre avukatlık yapan Elçi, 1977 Milletvekili Genel Seçimleri'nde Mardin Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Şerafettin Elçi, 1978-1979 yılları arasında Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı. Elçi,19 Aralık 2006'da kurulan Katılımcı Demokrasi Partisi'nin Genel Başkanı oldu. 12 Haziran 2011 seçimlerinde Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili seçilen Şerafettin Elçi, evli ve 7 çocuk babasıydı.

M. Fatih Kılıç
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.