TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN 10 KASIM MESAJI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek: ''Türk Milleti, Büyük Önder'in açtığı yolda yürümeye devam edecek ve 'Büyük Türkiye' idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdürecektir.''

09 Kasım 2012 Cuma

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk milletinin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda yürümeye devam edeceğini ve 'Büyük Türkiye' idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdüreceğini bildirdi.

TBMM Başkanı Çiçek, ''TBMM'nin ilk başkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 74. yılında saygı ve şükranla anıyoruz'' dedi.

Atatürk'ün, tarih sahnesine çıktığı günden beri esaret yüzü görmemiş Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirini kırmayı başarmış büyük bir kahraman olduğunu belirten Çiçek, mesajında şunları kaydetti:

''O, 'Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' diyerek Türk milletinin 250 yıllık geri çekilişine son veren ve Anadolu'da yeniden dirilişin yükünü omuzlayan bir büyük komutandır. O, Türk milletinin istiklalini, Cumhuriyet ile taçlandırarak 'kara lastiklileri' kendi mukadderatına sahip çıkma iradesine kavuşturan büyük bir devlet adamıdır. O, Türk milletinin bilimin ışığıyla aydınlanması ve çağdaş uygarlık yolundan ayrılmaması için 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyeti, millete emanet etmiştir.

Emperyalizmin mağdur ettiği milletlerin umut kaynağı olan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü halktan alan devrimlerle bugünlere ulaşmayı başarmıştır. Türk Milleti, Büyük Önder'in açtığı yolda yürümeye devam edecek ve 'Büyük Türkiye' idealine hayat vermek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmasını sürdürecektir. Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 74. Yılı, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ni Büyük Önder'in hedeflerine ne kadar ulaştırdığımızın muhasebesini yapma günüdür.

Bugün vesilesiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.

Onun sevgisi yüreğimizde hep canlı duracak ve bizlerin en önemli ortak değeri olarak birlik ve beraberliğimizde kilit görevini hep sürdürecektir.''


Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.