TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…


Özcan Yeniçeri: "Başbakan Darbe Komisyonu'na gelmeli ve Dolmabahçe'de Yaşar Büyükanıt ile yaptığı görüşmede neler konuşulduğunu anlatmalıdır."

09 Kasım 2012 Cuma

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Nisan e-muhtırası ve Dolmabahçe görüşmesi ile ilgili bilgi vermek üzere Darbe Komisyonu'na gelmesi gerektiğini söyledi.

Yeniçeri, Darbe Komisyonu'nun görevinin, demokrasiyi kesintiye uğratan askeri muhtıraların açığa kavuşturulması olduğunu belirtti.
Başbakan'ın Komisyon'a gelerek 27 Nisan konusunda görüşlerini açıklaması gerektiğini belirten Yeniçeri, gerekirse Komisyon olarak kendisini ziyaret de edebileceklerini söyledi.

Kamuoyunda Başbakan ve eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe'de yaptıkları görüşmenin ayrıntılarının merak edildiğini belirten Yeniçeri, "Dolmabahçe'de neler görüşüldü? Karşılıklı bir anlaşma mı yapıldı? Sözleşme mi imzalandı?" diye sordu.

Başbakan'ın Darbe Komisyonu'na gelmemesi durumunda; Komisyon'un işlevinin, geçmişin tekrarlanmasından ibaret kalacağını savunan Yeniçeri, "Başbakan Komisyona gelmeli ya da 27 Nisan ve Dolmabahçe görüşmesi ile ilgili bilgileri Komisyon'a ulaştırmalıdır" dedi. (15:00)

Meltem SALİMOĞLU
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.