TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

KEIPA'NIN KURULUŞUNUN 20. YIL DÖNÜMÜ...


Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin 20. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Devlet Konukevi Ankara Palas'ta akşam yemeği verildi.

15 Mayıs 2012 Salı 22:00

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin 20. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Devlet Konukevi Ankara Palas'ta akşam yemeği verildi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yemekte yaptığı konuşmada KEİPA'nın 20'nci kuruluş yılını kutladığını hatırlatarak, daha nice 20 yıllara ulaşması dileğinde bulundu.

2007 yılında Meclis başkanlığından ayrıldığında milletvekili arkadaşlarının kendisine herhangi bir komisyonda görev alıp almayacağını sorduklarını kendisinin de tereddütsüz bir şekilde KEİPA'yı seçtiğini belirten Arınç, ''KEİPA'nın daha faal ve geniş alanlarda hizmet edebilmesi ve daha çok uzman çalıştırması ve daha netice alıcı organizasyonlar yapabilmesi için 12 katılımcı ülkenin paylarını ödemesi gerekir. Bazı ülkelerin durumlarını takdir edebiliyoruz. Kısıtlı imkanlarla çalışma yapılması mümkün değil. Buna özen gösterilmesi gerekiyor'' diye konuştu.

KEİPA Türk Grubu Başkanı Dr. İsmail Safi ise "KEIPA, bundan 20 yıl önce, o zamanki şartlar içinde büyük bir vizyonla kuruldu. Fakat kuruluşundan bugüne üzerinden 20 yıl geçti ve bölgemizde çok büyük değişiklikler meydana geldi." şeklinde konuştu.

KEİPA'nın yeni bir vizyona ve yapılanmaya gitmesi gerektiğini söyleyen Safi, "Bu konuda arkadaşlarımızdan çeşitli teklifler bize gelirken bizde Türk tarafı olarak KEİPA'ya yapısal kurumsal tüzük değişiklikleri önerilerinde bulunduk. Bu sayede KEİPA'nın bölgesinde çok daha etkin ve işlevli hale gelmiş olmasını sağlamış olacağız." dedi. Safi, ayrıca değişiklik önerilerinden bahsetti.

(22.00)

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.