TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI ARINÇ, ATATÜRK'ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 66'INCI YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.


Arınç mesajında, "Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu ve ilk başkanlığını yaptığı Meclisimiz, bu gün de, ilk günkü aşk, şevk, heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyetine sahip çıkarak yoluna devam etmektedir" dedi.

09 Kasım 2004 Salı

TBMM Başkanı Bülent Arınç Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 66'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Arınç mesajında; "Yüce Önder'in bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur vermektedir. Cumhuriyetimizin başarıları geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Gazi Mustafa Kemal'in milletimizin gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, sevgimiz saygımız ve güvenimiz azalmadan devam edecektir" dedi.

Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu ve ilk başkanlığını yaptığı Meclisin, bu gün de, ilk günkü aşk, şevk, heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyetine sahip çıkarak yoluna devam ettiğini ifade eden Bülent Arınç'ın mesajı şöyle:

"Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 66'ıncı yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.

Yüce Atatürk, milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırmış ve millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında bir toplu iğne üretemez durumda iken, bugün ülkemiz sanayi üreten, ihraç eden gelişmiş ve çağdaş ülkeler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra ülkemiz temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler kat etmiştir.

Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu ve ilk başkanlığını yaptığı Meclisimiz, bu gün de, ilk günkü aşk, şevk, heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyetine sahip çıkarak yoluna devam etmektedir.

Yüce Önder'in bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur vermektedir. Cumhuriyetimizin başarıları geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Gazi Mustafa Kemal'in milletimizin gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, sevgimiz saygımız ve güvenimiz azalmadan devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu, ilk Meclis Başkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum."
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.