TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE EĞİTİM SEMİNERİ…


TBMM Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen TBMM polislerine yönelik " İletişim ve İletişimde Problem Çözme Teknikleri" konulu seminer birçok TBMM çalışanı polisin katılımıyla başladı.

26 Mart 2012 Pazartesi

TBMM Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen TBMM polislerine yönelik " İletişim ve İletişimde Problem Çözme Teknikleri" konulu seminer birçok TBMM çalışanı polisin katılımıyla başladı.

Kişisel Gelişim Uzmanı İsmail Karasu'nun konuşmacılığını yaptığı seminerde TBMM polislerine " İletişim ve İletişimde Sorun Çözme Teknikleri" konulu seminer veriliyor..

Düzenlenen seminerde etkili iletişim için yapılması gereken konular anlatılacak.

Seminerin amacı, Kişilerin stres kontrol yöntemlerini öğrenerek daha işlevsel, kaliteli ve üretken bir hayata yönlendirilmelerine yönelik pratik, hemen uygulanabilir, bilimsel temelli ipuçlarıyla bilgilendirilmeleri.

Seminerde, "Niçin İletişim Kurarız?", "İletişimin Temel Birimleri", "İletişim Engelleri ve Dinleme Becerileri", "Hiçbir Zaman Kullanılmamalı", "Bazen Kullanılabilecek Yaklaşımlar", "Dinleme Türleri", "Dinlemenin Kuralları" başlıkları altında birçok konu anlatılacak.

Seminerin açılış konuşmasını yapan TBMM Koruma Dairesi Başkanı Mustafa Şentürk, sağlıklı iletişimin insan hayatında ne derece önemli bir unsur olduğuna değindi.

Sağlıklı iletişimin açık, seçik ,net ve anlaşılır bir şekilde olması gerektiğini ifade eden Şentürk, insanların birbirlerine saygı duymaları ve empati yaparak farklı bakış açılarından bakmaları durumunda sağlıklı bir iletişimin kurulabileceğini söyledi.

TBMM Koruma Dairesi Başkanı Mustafa Şentürk, sözlerine şöyle devam etti:

"İletişim insanlığın varlıkları anlayabilmesi, kendi iç dünyasındaki fikirleri diğer canlılara aktarabilmesi için önemli bir unsurdur. İnsanlar sağlıklı açık ve anlaşılır iletişim kuramadıkları için yaşamlarında birçok sorun ile karşılaşıyorlar. Evde, okulda, işyerinde pek çok sorun iletişim eksikliğinden kaynaklanmakta ve insanların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Birlerini dinlemeyen ve anlamayan insanlar eninde sonunda bir çatışma yaşamakta ve sorunlarını çözemedikleri içinde zor durumda kalmaktadırlar."

Kişisel Gelişim Uzmanı İsmail Karasu, ise seminerde yaptığı konuşmada hedeflerinin katılımcılara psikolojik sağlıkları ile ilgili günlük hayatlarında kullanabilecekleri pratik ve temel koruyucu bilgiler sunmak olduğunu ifade etti.

Katılımcıların günlük yaşam kalitesi ve ruh sağlığının korunmasının önemine dikkat çeken Karasu, amaçlarının kişinin benlik saygısı, özgüven, bireyin kendisi ile barışık olması, gündelik streslerle baş etme kabiliyetinin arttırılması ve sosyal işlevselliğin geliştirilmesi olduğunu belirtti.

Ruhsal rahatsızlıklara yakalanmayı önleyici koruyucu ipuçları da veren Karasu, 16 yıldır Kişisel Gelişim Uzmanı olarak seminerler verdiğini belirterek kişinin değişime ne derece açık olduğunun önemine değindi.

Karasu, alışkanlıklarımızın hayat tarzımızı oluşturduğunu ifade ederek insan hayatında hoşgörünün ve empati yapmanın ne derece önemli olduğuna vurgu yaptı. (15:42)

Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.