TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, “Ortadoğu’daki politikaların lokomotifi Obama, vagonu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir.” diye konuştu.

26 Mart 2012 Pazartesi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, “Ortadoğu’daki politikaların lokomotifi Obama, vagonu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir.” diye konuştu.

4+4+4 Eğitim sistemiyle ilgili kanun teklifinin yarın Genel Kurul’da görüşülmeye başlanacak olması ile ilgili konuşan Vural “Şimdi terörle mücadelede PKK’yla müzakere edenler, TBMM’de milletin milletvekilleriyle mücadele etmek için hareket planlarını hazırlamışlardır. Komisyon’da uyguladığı harekâtı TBMM Genel Kurulu’nda uygulamaya hazırlanıyor. TBMM’de bir dayatmayla karşı karşıyayız. Partileri uyarıyoruz: Kürsüyü çatışmalara alet etmeyin. Komisyon görüşmeleri yapılmamıştır. AKP her ne yaparsa yapsın, MHP’nin Komisyonda engellenen önergeleri, Genel Kurul’da engellenemeyecektir.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Seul’da ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya gelmesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Vural, “Aynı sözleri kullanıyorlar. Suriye’ye müdahale niyetlerini ortaya koymuşlardır. Ortadoğu’daki politikaların lokomotifi Obama, vagonu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir. Türkiye, Suriye’nin içini karıştırmak için güçlerin önünü açmışsa, bunun bedeli ödenecektir. Bunun vebali büyüktür. Türkiye Devleti, dindaşlarının öldürülmesinin önünü açan bir devlet hiçbir zaman olmamıştır.” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin vatan-millet duygusu olmaksızın, menfaatler uğruna bazı politikalara göre hareket ettiğini iddia eden Vural, “Başbakan ‘kişi arkadaşının dinindendir’ demişti. Şimdi arkadaşı Obama’yla Müslümanları birbirine düşürmek için can atıyor.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Harp Akademileri'nde verdiği konferansta, Birinci Dünya Savaşı'nda Arabistan cephesinde savaşan, Medine savunmasının kahramanı Fahrettin Paşa'yı örnek gösterdiğini ifade eden Vural, bu örneği hangi akla hizmet, nereden esinlenerek verdiğini anlamadığını söyledi.

Vural "Fahrettin Paşa, işgalcilerle, Osmanlı'ya ihanet eden İngilizlerle işbirliği yapan Şerif Hüseyin ve onun çapulcularıyla savaştı. BOP Eşbaşkanı sıfatıyla ABD safında uyguladığı politikalarla, acaba Başbakan Erdoğan'ın zihniyeti, Fahrettin Paşa zihniyetiyle bağdaşır mı? Bağdat bombalanırken gıkı çıkmayanlar, BOP eşbaşkanlığı gibi rezil, rüsva görevi kabul edenler; Hz. Peygamber'in mübarek mekanını çapulculara, işgalcilere çiğnetmeyen Fahrettin Paşa örneğini verirken bin kere düşünmelidirler." diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her gün yeni bir terörle mücadele konsepti geliştirdiğini söyleyen Vural, Başbakan’ın 21 Mart günü yaptığı konuşmada, BDP’yi “kan döken”, “Kandil’i yöneten” olarak tanımladığını, Seul’a giderken ki konuşmasında ise BDP ile görüşebileceklerini söylediğini belirterek “Seul’e giderken konuşma yapan kişiyle 21 Mart günü konuşan kişi aynı kişi mi?” diye sordu.

Vural “BDP-KCK-PKK lokomotif, AKP ve Erdoğan vagon. Aynı yolun yolcuları bunlar.” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dershanelerin kapanacağına yönelik açıklaması ile ilgili olarak Vural “Gündemi değiştirmek için yapılmış üfürük manşetler bunlar. Yaptıkları her uygulama dershaneleri teşvik etmiştir. Üfürme. Yarın görüşülecek. Gelin, sınavsız üniversite ile ilgili düzenlemeyi yapalım. Varlar mı acaba? 4+4+4 sisteminin sınavsız üniversiteyi hedeflemediği için boşa çıktığını düşünüyoruz.” dedi.

(15.38)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.