TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM'DE "NAĞMELERİN DİLİ" KONSERİ...


Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Lale Türk Müziği Kadın Grubunca gerçekleştirilen "Nağmelerin Dili" özel konserine katıldı.

08 Mart 2012 Perşembe

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Lale Türk Müziği Kadın Grubunca gerçekleştirilen "Nağmelerin Dili" özel konserine katıldı.

TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilen konseri TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanı sıra, eşi Gülten Çiçek, bazı milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ve Meclis çalışanları izledi.

TBMM Başkanı Çiçek, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanundan beklenen sonuçların bir an evvel kadınlara kazandırılmasının; daha mutlu, daha güzel, kadınların huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye'nin inşası bakımından önemli olduğunu ifade etti.

Kadın gerçeği, kadın hakları ve kadın sorunlarının herkesin üzerinde önemli durması gereken üç temel konu olduğunu söyleyen Çiçek, Türkiye açısından yeni anayasa yapım sürecinin başladığı dönemde kadın haklarının daha çok anayasal teminata kavuşması konusunu bugün yaptıkları toplantılarda ele aldıklarını söyledi.

Çiçek, ''Bu sorunların sadece 8 Mart'ta değil 365 gün farkında olmak lazım'' dedi.

TBMM'nin bugün önemli bir yasayı birlikte kanunlaştırdığını belirten Çiçek, ''Temennim odur ki Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanundan beklenen sonuçların bir an evvel kadınlarımıza kazandırılması; daha mutlu, daha güzel, kadınlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye'nin inşası bakımından da önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederim'' diye konuştu.

Konserin ardından Cemil Çiçek ve Gülten Çiçek, Lale Türk Müziği Kadın Grubu üyelerine çiçek verdi ve hatıra fotoğrafı çekildi. (21.30)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime






Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.