TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN
91.YIL DÖNÜM܅


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

12 Şubat 2011 Cumartesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Meclis Başkanı Şahin'in mesajı şöyle:

"Milletimizin esarete karşı verdiği Kurtuluş Savaşı, vatan topraklarının işgali karşısında, dünyada eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesinin ve kararlılığının göstergesi olmuştur.

Kahramanmaraşlılar, bağımsızlık mücadelemiz sırasında ortaya koydukları inanç ve cesaretle, topraklarını düşmana karşı savunarak tarih sayfalarına şanlı bir direniş destanı eklemişlerdir.

Birbirine kenetlenen Kahramanmaraşlılar, büyük mücadeleleriyle vatanın bölünmez bütünlüğünü koruma, her türlü işgal ve müdahaleye karşı direnme azmini göstermişlerdir.

Milli Mücadelemizi yöneten Meclisimiz, bu şanlı direniş nedeniyle Maraş'a "Kahraman" unvanı ve İstiklal Madalyası vererek vefasını göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Tüm Kahramanmaraşlı vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı iletiyorum."

(09.45)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.