TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN'İN MESAJI...


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, gazeteci Hasan Tahsin'in şehit oluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

15 Mayıs 2010 Cumartesi 10:30


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, gazeteci Hasan Tahsin'in şehit oluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Şahin'in mesajı şöyle:

"Destansı kahramanlıklara sahne olan Kurtuluş Savaşımız, milletimizin bağımsızlığı uğruna inanç, kahramanlık ve cesaretle şahlanışının ifadesi olmuştur.

Gazeteci Hasan Tahsin'de İzmir'de attığı ilk kurşunla Milli Mücadelemizin simge isimlerinden biri olarak tarihe ismini yazdırmıştır.

Bugün hafızalardaki yerini koruyan Hasan Tahsin, gazeteci kimliğinin yanında gerçek bir vatansever ve aydın olarak ülke toprağı tehlikeye düştüğünde neler yapılabileceğini göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti bugün Hasan Tahsin gibi daha pek çok kahraman vatan evladının manevi varlığından aldığı güç, azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazeteci Hasan Tahsin'i ve tüm şehitlerimizi, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum." (10.30)
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.